Tel: +420 603 461 810 Prodej Autodoplňků Brno
Vítejte na stránkách AUTO-UNIVERSAL Brno
Čištění filtrů pevných částic Čištění filtrů pevných částic Čištění filtrů pevných částic Čištění filtrů pevných částic
Čištění filtrů pevných částic

Čištění filtrů pevných částic a katalyzátorů


Prodejní cena3500 Kč
Čištění filtrů pevných částic (DPF, FAP) a katalyzátorů – Brno. Nabízíme Vám čištění filtrů pevných částic (DPF, FAP) a katalyzátorů s možností doručení na naše prodejny v Brně a následným odběrem již vyčištěného filtru pevných částic DPF.

Cena platí pro čištění DPF/FAP a katalyzátorů pro osobní i užitková vozidla (dodávky, minibusy, mikrobusy apod.)

Nabízíme Vám také možnost Váš filtr pevných částic (DPF, FAP) zaslat poštou či kurýrní službou.

Něco málo na vysvětlení k problematice filtrů pevných částic (DPF, \FAP).

Částicové filtry (DPF – zkratka Diesel Particulate Filter, nebo méně používaný význam FAP - z francouzštiny Filtre a Particules) jsou ve své podstatě velmi jednoduchá zařízení avšak, jak už to bývá, v reálném provozu dosti náchylná na to jak je s ním zacházeno. I přesto vše však lze říci, že filtry pevných částic toho snesou opravdu hodně, ale pouze za předpokladu, že jde o filtr pevných částic, který má v sobě dostatek vzácných kovů (nejedná se např. o levnou repliku DPF/FAP), které jsou důležité pro jeho správné fungování. Většinou k ucpání filtru pevných částic dojde vždy v důsledku nesprávného fungování spalovacího motoru (nesprávné spalování, spalovaní oleje v důsledku např. vadného turbodmychadla apod.). Dalším faktorem je pak řidič, který neví co vozidlu s filtrem pevných částic prospívá a co naopak ne. K tomu aby se filtr pevných částic správně regeneroval (čistil) je občas zapotřebí od vozidla požadovat vetší výkon nejlépe ve stoupání se zvýšeným počtem otáček. Regenerace filtru pevných částic DPF/FAP je totiž spuštěna pouze za určitých podmínek. Pokud však vozidlo neustále jezdí tzv. na úsporný režim a k tomu ještě např. ve městě, tak ke spuštění regenerace filtru pevných částic nedojde.

Poslední výstrahou před úplným ucpáním filtru pevných částic většinou bývá rozsvícení kontrolky na palubní desce (kontrolka DPF/FAP), kdy je tímto řidiči naznačováno, že by měl změnit styl jízdy aby mohla být spuštěna regenerace. Pokud je tato kontrolka ze strany řidiče ignorována, filtr pevných částic se ucpe natolik, že jej již nelze bez servisního zásahu vyčistit. K čištění filtrů pevných částic DPF používáme certifikované stroje.

Čištění DPF/FAP, katalyzátorů provádíme již od 3199,- Kč bez DPH.

Adresa

  • Jamborova 51, Brno
  • 615 00, Česká republika
  • +420 548 534 326
  • +420 603 461 810

Spojení